Gairės švietimui LGBTQ tematika

TJA - IGLYO

2007 metų pavasarį IGLYO (Tarptautinė gėjų ir lesbiečių jaunimo organizacija)  ir OBESSU (Organizacinis vidurinių ir profesinių mokyklų mokinių biuras) sukvietė apie tris dešimtis mokinių ir LGBTQ teisių aktyvistų siekdamos aptarti ugdymo LGBTQ tematika prieinamumo galimybes švietimo įstaigose. Socialinės atskirties tyrimas parodė, kad daugiau nei 61 procentas jaunų gėjų, lesbiečių, biseksualų ir transeksualų  yra diskriminuojami Europos mokyklose.

Niekas nežino geriau nei mes, jauni žmonės, ką reiškia būti diskriminuojamiems. Niekas geriau nežino nei mes, kokiais būdais šias problemas reikėtų spręsti.

Šios gairės yra vienintelis jaunų aktyvistų, dirbančių LGBTQ srityje, sukurtas šaltinis skirtas kovai su homofobija švietimo įstaigose. Tai yra vienos įtemptos savaitės darbas, kai buvo bandoma atsakyti į klausimą: Ką mes galime padaryti, kad mokyklos būtų draugiškesnės seksualinėms mažumoms, kurios sudaro dešimt procentų visų Europos mokinių.

Dešimt konkrečių veiksmų yra išskirta leidinyje, kuriuos galima įgyvendinti mokyklose siekiant, kad ji būtų draugiškesnė mažumoms, mokyklos personalui, visai mokyklos bendruomenei.

Elektroninis leidinys lietuvių kalba yra ruošiamas.

Primename, kad Tolerantiško jaunimo asociacija yra IGLYO narė, turinti savo narį šios organizacijos valdyboje. Su leidiniu anglų kalba galite susipažinti IGLYO svetainėje.

Daugiau skaitykite: www.iglyo.com


Tolerantiško jaunimo asociacijos ir IGLYO informacija

Share:

Susiję tekstai: