Dramaturgė: palankesnė aplinka LGBT – būtinybė

Dramaturgė, grupės „Avaspo“ vokalistė Gabrielė Labanauskaitė viešai išreiškė paramą Lietuvos lesbietėms, gėjams, biseksualiems ir translyčiams.  Tolerantiško Jaunimo Asociacijos išplatintame įraše G. Labanauskaitė pasirašo memorandumą, kuriuo įsipareigoja nediskriminuoti savo kolegų, partnerių ir darbuotojų seksualinės orientacijos pagrindu.

Populiaraus audiovizualinės poezijos festivalio „Tarp“ organizatorė teigia, kad nors niekas bendradarbių nesirenka pagal akių spalvą, tačiau dalis žmonių vis dar leidžią rinktis pagal tai, ką jų darbuotojai myli ar kokia jų odos spalva: „Aš manau, kad kvaila diskriminuoti žmones dėl jų orientacijos, rasės, tapatybės – dėl bet kokio įmanomo kitoniškumo, nes būtent kitoniškumas atveria galimybę atrasti daugelį dalykų iš naujo, pažvelgti iš kitos perspektyvos“, – sako G. Labanauskaitė.

Asociacijos „Naujosios meno formos“ atstovė taip pat tvirtina, kad tokios baimės – atgyvenos ir pasenusios dvidešimt pirmame amžiuje. Anot jos, palankesnė darbo aplinka Lietuvoje gyvenan-čioms lesbietėms, gėjams, biseksualiems ir translyčiams asmenims yra būtinybė: „Memorandumą pasirašančios organizacijos patvirtina, kad yra adekvačiai pasaulį suprantančios ir jame dirbančios įmonės. Tai yra tai, ko mes visi ir turėtume siekti. Nemanau, kad kas nors turi teisę drausti kitų teises“, – sako dramaturgė G. Labanauskaitė.

LGBT+ draugiškos aplinkos memorandumą pasirašė jau per keturiasdešimt verslo įmonių ir organizacijų, viešai išreikšdamos ne tik paramą LGBT+  teisėms, bet ir įsipareigodamos nepalaikyti šią visuomenės grupę menkinančių iniciatyvų. LGBT+ draugiškų organizacijų katalogą kuria Tolerantiško Jaunimo Asociacija.

Vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia

Share:

Susiję tekstai: