TJA kviečia registruotis į lyčių studijų mokyklą Vilniuje

Tolerantiško Jaunimo Asocijacija, bendradarbiaudama kartu su Rosa Luxemburg fondu bei Linkoping Universitetu (Švedija) kviečia dalyvius į akademinę vasaros lyčių studijų mokyklą “Lyčių studijos ir aktyvizmas vakaruose bei po-sovietinėse šalyse: teorijos, praktikos, formos (LYSA)”, kuri vyks 2015 m. rugpjūčio 24-28 d. Vilniuje.

Lyčių studijos – Lietuvoje vis dar yra nauja disciplina, nesulaukianti pakankamai Lietuvos mokslo institucijų dėmesio, tačiau nevyriausybinių organizacijų bei aktyvaus jaunimo iniciatyvos rodo didžiulį poreikį ir susidomėjimą. Akademine vasaros mokykla mes siekiame pildyti spengiančią tylą šioje nišoje ir suteikti Lietuvos jaunimui galimybę pagilinti esamas turimas žinias bei susipažinti su šios studijų krypties naujienomis.

Penkias dienas dalyviai klausysis paskaitų ir turės galimybę giliau susipažinti su  penkiomis temomis – nuo saveikinio požiūrio (angl. Intersectionality) feminizme bei neo-liberalios valstybės modelio iki trans* spektro. Paskaitas skaitys ir dirbtuves ves šios srities specialistai iš Vienos (Austrija), Linkopingo (Švedijos), Vidurio Europos (Vengrija) bei kitų universitetų. LYSA dalyviai galės ne tik išgirsti lektorių įžvalgas, bet ir dalyvauti diskusijose, dirbtuvėse, darbo grupėse bei kituose užsiėmimuose. Interaktyvus formatas leis atsiskleisti dalyvių idėjoms, aptarti opias visuomenės problemas ir kartu ieškoti joms sprendimų, o taip pat kurti naujas pažintis ir koalicijas.

Po paskaitų ir dirbtuvių mokyklos studentai bus kviečiami į vasaros mokyklos festivalio „Kreivės“ renginius.

Akademinė vasaros mokykla skirta Lietuvos jaunimui – studentams, aktyvistams, menininkams,  pradedantiesiems profesionalams ir kitiems norintiems prisidėti prie lyčių studijų skleidimo ir pritaikymo Lietuvoje. Dalyviai bus atrinkti pagal darbo, studijų ar asmeninę patirtį bei idėjas, kaip jie planuoja panaudoti įgytą patirtį ateityje. Mokyklos darbinė kalba anglų, tad gebėjimas suprasti paskaitų turinį šia kalba – būtinas. Dalyvavimas mokykloje nemokamas, tačiau dalyviai turės patys pasirūpinti maitinimu ir nakvyne. Registracija vyksta iki birželio 25 d. (imtinai). Atrinkti dalyviai bus informuoti liepos 1 d.

Registracijos forma.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/tjavasarosmokykla

Share:

Susiję tekstai: