Dokumentinio filmo „Kur akys veda” premjera

Visus neabejingus lietuviškai dokumentikai ir įvairovės problematikai Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba ir Tolerantiško jaunimo asociacija lapkričio 3d. 13 val. kviečia į dokumentinio-animacinio filmo „Kur akys veda“ pristatymą „Skalvijos“ kino centre Vilniuje.

 

Dokumentinis-animacinis filmas „Kur akys veda” pasakoja apie Lietuvoje gyvenančius pabėgėlius.

 

Filme siekiama prieglobstį Lietuvoje gavusių asmenų lūpomis perteikti pagrindines žinias apie pabėgėlių situaciją Lietuvoje, jų savitumą ir įvairovę. Filmo kūrėjai mano, kad nėra reikalo apkrauti žiūrovą statistiniais duomenimis, ar oficialiomis kalbomis už kadro. Jų tikslas – atskleisti filmo herojų vidines būsenas, lūkesčius, Tėvynės ilgesį, tolimesnio gyvenimo kelio pasirinkimą ir dabartinę padėtį mūsų visuomenėje. Pagrindinis filmo objektas – akys, jos bylos visą tiesą. Sekite jas!

 

Filmas sukurtas bendrovėje „Idėjų spaustuvė“, bendradarbiaujant su gerai Lietuvoje žinomais kūrėjais: režisieriumi Laimantu Kairiu, operatoriumi Algimantu Mikutėnu, kompozitoriumi Andriumi Kulikausku, taip pat šią kūrybinę komandą papildė ir grupė jaunų animatorių.

 

Tolerantiško jaunimo asociacijos užsakymu sukurtas filmas yra Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ir Tolerantiško jaunimo asociacijos įgyvendinamo projekto „Savas tarp svetimų“ dalis. Projektas vykdomas įgyvendinant Europos Pabėgėlių fondo Lietuvoje 2007 m. metinę programą. Projektas finansuojamas Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos lėšomis.

 

Numatytos filmo premjeros ir Klaipėdoje bei Kaune.

 

 

Kontaktiniai asmenys:
UAB “Idėjų spaustuvė”:
Filmo prodiuseris Mindaugas Lungis
lungis@idejuspaustuve.lt
Tel.: +370 652 97774

Tolerantiško jaunimo asociacija:
Projekto „Savas tarp svetimų“ vadovas Artūras Rudomanskis
pirmininkas@tja.lt
Tel.: +370 683 04748

 

 

Tolerantiško jaunimo asociacijos informacija

Share:

Susiję tekstai: