2009 gegužės 23 – 24 d. Tolerantiško jaunimo asociacija Lietuvoje paminėjo Tarptautinę dieną prieš homofobiją ir transfobiją (IDAHO).
Šia proga gegužės 23 d. 13 val. Vilniaus universiteto bibliotekos B3 auditorijoje buvo surengta diskusija „Ar Lietuvoje diskriminuojami homoseksualūs asmenys?“ Debatuose dalyvavo ne tik žinomi mokslo ir visuomenių organizacijų atstovai – kandidatė į Europos Parlamentą prof. Marija Aušrinė Pavilionienė, lygių galimybių ekspertas Algis Davidavičius („Naujoji kairė 95“), Žmogaus teisių ekspertė Jolanta Samuolytė, Tolerantiško jaunimo asociacijos valdybos pirmininkas Artūras Rudomanskis, psichologė Rūta Dukšaitė (Jaunimo centras „In corpore“), bet ir homoseksualios gyvensenos kritikai – Seimo nario Kazimiero Uokos padėjėjas, Piliečių sąšaukos “Už dorą ir tautą” administratorius Romualdas Repšys, operos solistas, krikščioniškos bendruomenės “Naujoji karta” pastorius Vaidas Vyšniauskas, Paulius Peciulevičius, atstovaujantis Patriotinio jaunimo (skinų) judėjimą, Šeimos gynimo centro pirmininkas Justas Subačius ir kt.
Diskusiją moderavo Tolerantiško jaunimo asociacijos pirmininkas Vytautas Valentinavičius ir Ruslanas Ditkevičius (Tolerantiško jaunimo asociacija).
Debatų dalyviai turėjo įrodyti, ar homoseksualūs asmenys Lietuvoje yra diskriminuojami, ar ne. Priešingas nuomones reiškiančios pusės turėjo galimybę argumentais pagrįsti savo poziciją, o vėliau atsakyti į oponentų teiginius. Abiejų pusių svarbiausi teiginiai buvo užrašomi lentoje ir vėliau diskutuojami.
Debatai vyko be jokių nemalonių išpuolių, tačiau karštai ir ekspresyviai. Abi puses palaikė atskiros komandos, kurios taip pat galėjo išreikšti savo nuomonę. Diskusijoje buvo akivaizdu, kad lytinių mažumų teises ginanti pusė teisiškai ir argumentuotai galėjo įrodyti, kad homoseksualūs žmonės Lietuvoje neturi tokių pačių teisių kaip heteroseksualai, juos negina įstatymai. Lygiateisiškumo priešininkai daugiau kalbėjo apie moralinius dalykus, religiją ir teigė, kad tokių pačių teisių suteikimas homoseksualiems žmonėms būtų heteroseksualių žmonių diskriminacija.
Diskusijos dalyviai pripažino, kad pokalbis buvo naudingas, labai reikalingas, nes visi dalyviai turėjo galimybę įsigilinti į kitokį požiūrį. Oponentai išreiškė norą ir toliau dalyvauti tokio pobūdžio debatuose, nes Lietuvos visuomenei lytinių mažumų tema yra labai aktuali.
Tolerantiško jaunimo asociacijos informacija