IGLYO išreiškė susirūpinimą dėl Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymo projekto Lietuvoje

TJA - IGLYO

IGLYO (tarptautinė gėjų, lesbiečių jaunimo organizacija) išreiškė susirūpinimą dėl  Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymo projekto. „Priėmus šiuos įstatymo pakeitimus, homoseksualių asmenų situacija Lietuvoje tik pablogės“ teigiama pranešime.

2008 m. gruodžio 11 d. naujas Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymo projektas (XIP-110) buvo priimtas Seime ir pateiktas Seimo komitetams svarstymui. Remiantis minėto įstatymo projekto nuostatomis prie informacijos darančios neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi priskirtina vieša informacija agituojanti už homoseksualumą ir informacija niekinanti šeimos vertybes.

2009 m. balandžio 9 d. Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymo projektui buvo pritarta Informacinės visuomenės plėtros komitete,  2009 m. balandžio 16 d. Žmogaus teisių komitete, ir galiausiai 2009 m. balandžio 29 d. Švietimo, mokslo ir kultūros komitete.

Žmogaus teisių komitetas ne tik, kad neprieštaravo pasiūlytoms įstatymo pataisoms, tačiau nusprendė išplėsti informacijos sąrašą, agitaciją už biseksualius ir poligaminius santykius priskirdamas prie  informacijos darančios žalą nepilnamečių vystymuisi.

Tolerantiško jaunimo asociacijos kreipimuose į Seimo komitetus  teigiama: „Nei agitacijos, nei šeimos sąvokos nėra apibrėžtos minėtame įstatymo projekte, todėl bus sudaromos prielaidos bet kokios informacijos apie homoseksualumą ar biseksualumą draudimui. Taip pat bus galima drausti ne tik tinklalapius ar filmus (tokius kaip Kuprotas kalnas) aprašančius, vaizduojančius homoseksualius santykius, tačiau taip pat ir kavines, klubus, parodas ir kitus viešus renginius susijusius su homoseksualumu ar biseksualumu, kurie bus prieinami nepilnamečiams“.

„Svarbiausia, kad minėti įstatymo pakeitimai, turės žalingos įtakos homoseksualiems ir biseksualiems paaugliams. Pirmiausiai tai didins šių asmenų diskriminaciją. Homoseksualus ir biseksualus jaunimas ir toliau bus marginalizuojami ir smerkiami. Antra, šie įstatymo pakeitimai apribos jaunimą nuo adekvačios informacijos ir psichologinės pagalbos“ teigia IGLYO valdybos narys Augustas Čičelis.

2008 m. Europos  tarybos parlamentinė asamblėja (PACE) atkreipė dėmesį į tai, kad jaunų lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transeksualų tarpe asmens destrukcijos atvejų žymiai daugiau lyginant su bendra jaunimo populiacija. PACE pažymėjo, kad šios tendencijos nėra dėl šių asmenų seksualinės orientacijos, tačiau dėl šių asmenų marginalizacijos, pasmerkimo ir diskriminacijos, kurią jie patiria. Europos tarybos parlamentinė asamblėja kviečia kovoti su homofobija didelį dėmesį skiriant visuomenės švietimui.  2008 m. Europos taryba  oficialiai išreiškė susirūpinimą dėl homoseksualių asmenų diskriminacijos Lietuvoje.


Tolerantiško jaunimo asociacijos informacija

Share:

Susiję tekstai: