Nevyriausybininkai kreipėsi į Seimą siekiant sustabdyti žmogaus teisių pažeidimus

Pirmadienį, žmogaus teisių aktyvistai, pilietinės visuomenės atstovai atviru laišku kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę, LR Seimo pirmininkę Ireną Degutienę, Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininką Stasį Šedbarą, Žmogaus teisių komiteto pirmininką Arminą Lydeką ir Laikinosios Seimo narių grupės „Už lygybę” pirmininkę Mariją Aušrinę Pavilionienę, prašydami viešai pareikšti savo poziciją dėl Seime svarstomų Administracinių teisės pažeidimų kodekso įstatymo pakeitimo pataisų, kuriomis siekiama varžyti žmogaus teises ir diskriminuoti asmenis seksualinės orientacijos pagrindu.

 

„Norėtume atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad LR Seimas lapkričio 12 dieną skubotai pritarė projekto Nr. XIP-2595 tolimesniam svarstymui. Manome, kad pateikta Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisa, kuria siūloma bausti už „viešą homoseksualių santykių propagavimą“, prieštarauja ne tik Konstitucijai ir dabar galiojančiam Lygių galimybių įstatymui, tačiau pažeidžia ir Lietuvos tarptautinius įsipareigojimus. Netinkamas šios neapibrėžtos nuostatos interpretavimas dar labiau gilins homoseksualios lytinės orientacijos Lietuvos piliečių atskirtį, suvaržys žmogaus teises ginančių organizacijų teisę skleisti informaciją, rinktis į taikius susirinkimus. Tai neužtikrintų demokratijos plėtros Lietuvoje, sukurtų precedentą žmogaus teisių pažeidimams, pateisintų asmenų diskriminaciją lytinės orientacijos pagrindu.“, – rašoma žmogaus teisių aktyvistų laiške.

Kreipimesi į valdžios atstovus, laiško autoriai pažymi, kad „dorovė, kaip siūlomos pataisos aiškinamajame rašte nurodytas tikslas, yra šiuo metu tinkamai ginama ATPK 214 str., 21419 straipsnių bei visu BK XLIV skyriumi“, todėl šios pataisos suvaržys žmogaus teises ir įteisins diskriminaciją.

Komentuodama šį įstatymo projektą, Europos Komisarė Viviane Reding pažymėjo, kad Europos Komisija tvirtai atmeta homofobiją, kuri yra žmogaus orumo pažeidimas ir yra nesuderinama su ES vertybėmis. Komisarė taip pat pažymi, kad Europos Komisija yra informuota apie šio projekto svarstymą ir analizuos pataisos tekstą bei santykį su ES teise. Šios analizės pagrindu, Europos Komisija svarstys kokių tolesnių veiksmų reikia imtis.

Kreipimąsi pasirašė Vladimir Simonko, Asociacijos Lietuvos gėjų lyga (LGL) Valdybos pirmininkas, Virginija Aleksejūnė, Lygių galimybių plėtros centro direktorė, Gediminas Andriukaitis, Lietuvos žmogaus teisių centro direktorius, Svetlana Kulšis, ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacijos vadovė, Neringa Jurčiukonytė, Nacionalinis socialinės integracijos instituto direktorė , Vytautas Valentinavičius, Lygių teisių ir socialinės plėtros centro direktorius, Artūras Rudomanskis, Tolerantiško jaunimo asociacijos valdybos pirmininkas, Naujoji kairė (NK95), DEMOS kritinės minties institutas, Daiva Dovydė, Marijampolės apskr, Moterų namai – krizių centras, Marijampolės apskrities moters veiklos centras.

Tolerantiško jaunimo asociacijos informacija

Share:

Susiję tekstai: