Startuoja Tolerantiško Jaunimo Asociacijos kampanija “Drąsiai prieš patyčias”!

Startuoja Tolerantiško Jaunimo Asociacijos kampanija “Drąsiai prieš patyčias”!

Mokykla, kurioje nesityčioja. Mokykla, kurioje gali drąsiai būti savimi. Utopija? Nūdienos Lietuvoje esame taip pripratę prie patyčių, kad nė nebetikim, jog galima gyventi kitaip. TJA mano, kad metas pasakyti GANA!

Nuo vasario iki birželio mėnesio vykdysime sąmoningumo kėlimo kampaniją, skirtą priešintis patyčioms mokyklose. Per šį laikotarpį rengsime seminarus, kursime metodinę medžiagą, mokomuosius filmus, dalinsimės patirtimi ir atradimais per radiją, organizuosime viešas akcijas.

Mokytojus dalykininkus, neformalaus ugdymo specialistus, socialinius pedagogus, praktikuojančius pedagogikos studentus kviesime į seminarus. Jų dalyviai iš visos Lietuvos rinksis Vilniuje gilinti žinias, tobulinti įgūdžius ir stiprinti motyvaciją reaguoti į patyčias bei užkirsti joms kelią. Specialiai mokytojų patogumui skelbsime 3 seminarų datas vasario ir kovo mėnesiais, kad visi dalyviai galėtų pasirinkti sau patogų laiką.

Iniciatyviesiems siūlysime padirbėti kampanijoje kartu su TJA komanda, kuriant metodinius filmus. Juose mokytojai gvildens aktualiausius reagavimo ir pasipriešinimo patyčioms problemas. Sieksime stiprinti ugdymo specialistų motyvaciją reikšti poziciją prieš patyčias visais pagrindais, nepamiršime ir dažnai į paribį nustumtos seksistinių ir homofobinių patyčių temos.

Rengsime ir radijo laidų apie patyčias ciklą, dalinsimės geromis patirtimis, drąsiai aptarsime pačius nepatogiausius klausimus.

Taip pat aktyviai prisijungsime prie “Savaitės be patyčių” iniciatyvų, o mokyklų bendruomenes ir visus besidominčius kviesime aplankyti mus atvirų durų dienomis, bendrauti, bendradarbiauti ir drąsiai ištarti patyčioms “NE!” kartu.

Kampanija organizuojama vykdydant projektą „Draugiškos visuomenės skatinimas stiprinant NVO vaidmenį“ (p. nr. EEE-NVO-K1-DP-26). Projektas finansuojamas pagal 2009-2014 metų Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo nevyriausybinių organizacijų programą Lietuvoje.

Share:

Susiję tekstai: