Kaip save emociškai sustiprinti siautėjant homofobijos vėjams

Nemaža dalis LGBT+ jaunimo ir juos palaikantys jautriai reaguoja į viešojoje erdvėje besiplėtojantį diskursą LGBT tema. Įvykių netrūksta: tai kas nors uždažo vaivorykštes perėjose, tai politikai skelbia homofobinius pranešimus socialiniuose tinkluose, viešindami susirašinėjimus, kuriuose grasinama susidoroti su LGBT+ asmenimis, tai piliečių rinkti politikai grasina referendumu dėl žmogaus teisių ir t.t.

Tokia ir panaši viešoji komunikacija jaudina LGBT+ asmenis ir juos palaikančiuosius. Tai tampa plačių susirašinėjimų, internetinių pokalbių dalimi. Vieni nori, kad būtų reaguojama į visus tokius „išpuolius“ griežtai ir operatyviai, kiti mano, kad reikia ignoruoti ir siekti savo užsibrėžtų tikslų neduodant peno diskusijoms su homofobais ir pan.

Visgi sutarimo nėra, todėl neretai įsiplieskia aštrios diskusijos. Akivaizdu, kad viešasis diskursas labai paveikus ir mums trūksta instrumentų, kaip priimti informaciją ir reaguoti į ją patiriant kuo mažiau streso asmeniškai, kaip bendruomenei ar organizacijai.

Neapykantos pasekmės pažeidžiamiems asmenims gali būti labai reikšmingos. Vien dėl homofobinių patyčių žmonės gali prarasti pasitikėjimą savimi, gyventi nuolatinėje baimėje ir įtampoje, patirti stresą, izoliaciją, nesugebėti susikaupti, elgtis agresyviai, panikuoti, pradėti piktnaudžiauti alkoholiu, narkotikais, išgyventi depresiją, bandyti netgi nusižudyti ir pan. Neapykantos pasekmes patiria ir visa visuomenė, nes neapykantos kalbos paveikti asmenys juk negyvena vakuume – jie gyvena tarp mūsų – ir mes tiesiogiai turime arba spręsti jų sveikatos problemas, arba atlaikyti jų emocines krizes, arba siekti investuoti į integravimą ir pan. Tai yra papildomi kaštai kiekvienam iš mūsų ir visuomenei sprendžiant problemas, kurias sukėlė neapykantos kalbą skleidę asmenys, palaikomi kitų nebyliai tylėjusių asmenų ir nepadėjusių sustabdyti neapykantos plitimo.

Gerąja patirtimi dalinsimės šį šeštadienį, birželio 12 d., 16.30 val.

Renginys vyks dviem formatais. Galintys dalyvauti laukiami Naktinio Vilniaus Avilio klasėje, Vilniaus g. 22. O vis dar nedrįstantys ar negalintys atvykti, kviečiami jungtis online.

16.30 – 18.00 val. Diskusija „Kaip save emociškai sustiprinti siautėjant homofobijos vėjams“. Moderatorius Artūras Rudomanskis. Įžvalgomis dalinsis „Sąmoninga šeima” psichologė, Vilniaus kolegijos lektorė Miglė Motiejūnė. Ši dalis iki pertraukos atvira visiems

18.00 – 18.30 val. pertrauka.

18.30  – 21.00 val. darbas grupėse, gerosios patirties mainai. Pristato Simona Padegimaitė.

Kviečiame registruotis: nuoroda.
Jei dalyvausite nuotoliniu būdu, tai nuorodą atsiųsime užsiregistravus.

Renginys yra bendra Tolerantiško Jaunimo Asociacijos ir Lietuvos psichologijos studentų asociacijos iniciatyva įgyvendinant projektą „Kitoks, bet savas”, kurį remia Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Jaunimo organizacijų stiprinimo 2021–2022 m. programa.

Share:

Susiję tekstai: