LGBT+ aktyvizmo refleksija: paroda-konferencija

Norime jus prasmingai išlydėti metų pabaigos švenčių link. Gruodžio gale smagu apžvelgti praėjusius įvykius, pasidalinti įspūdžiais, išgirsti jus, o taip pat pakeliauti laiku, įvertinti rūpesčius, pasiekimus siekiant laisvės ir lygiateisiškumo galimybių bei suteikti vilties ir įrankių judėti pirmyn.

Tokiai svarbiai progai ir eilė svarbių renginių.
Renginys vyks gruodžio 21 d. 22 bendrabūtis renginių salėje, Vilniaus g. 22-3, Vilnius, 2 aukštas.

————————-
13.30 – 14.00 – Registracija

14 val.
Fotografės Volungės Aušros Griškonytės darbų parodos „Nematomos sienos” atidarymas, kuratorė dr. Laima Kreivytė
Parodoje keliausime laiku per porą dešimtmečių, pažvelgsim į lyties tapatybės ir seksualinės orientacijos išlaisvinimo iš priespaudų raidą Lietuvoje, pažvelgsime kiek tos laisvės iškovojome ir kiek ji kainavo. Volungės darbai, tai tarsi jautri kelionė per istoriją su pasakojimais, patirtimis ir viltimi.
Už pagalbą rengiant dėkojame Kultūros Tarybai.

14.45 val.
LGBTQ+ indėlis siekiant Ukrainos laisvės
Tomaš Tomaševski ir Violeta Tamelytė
Prasidėjus karui Ukrainoje Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos žmonės aktyviai rinko ir vežė paramą karo siaubiamai šaliai, padėjo karo pabėgėliams. Ne išimtis ir minėtų valstybių LGBTQ+ aktyvistai. Rinkome pavyzdžius, kaip LGBTQ+ organizacijos bei bendruomenės Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje ir Lietuvoje bei Ukrainoje prisidėjo prie paramos už laisvę kovojančiai Ukrainai. Surinkome tik dalelę nuveiktų darbų, tačiau nesustokime ir remkime Ukrainą – iki pergalės!!!
Už pagalbą renkant informaciją dėkojame Rosa Luxemburg fondui ir Vilniaus m. savivaldybei.

15.45 val.
𝘝𝘪𝘴𝘢𝘴 𝘴̌𝘪𝘰𝘴 𝘥𝘪𝘦𝘯𝘰𝘴 𝘪𝘯𝘪𝘤𝘪𝘢𝘵𝘺𝘷𝘢𝘴 𝘢𝘱𝘫𝘶𝘯𝘨𝘪𝘢𝘯𝘵𝘪 𝘥𝘢𝘭𝘪𝘴
„Rainbow Chalenge” už LGBT+ teises ir galimybes” žvilgsnis į pasiekimus per 3 metus
Rasa Katinaitė, Austėja Lukminaitė ir Artūras Rudomanskis
Gal teko girdėti apie komiksus LGBT+ tema ar apie programėlę “Rainbow Challenge”, o galbūt norite sužinoti kaip sekasi(-ėsi) mokyklose kurti saugią aplinką mokiniams? Ir tai dar ne viskas, tai 3-jus metus plėtotos įvairios iniciatyvos, kuriomis siekėme prisidėti prie teigiamų pokyčių žmogaus teisių srityje. O ar viskas buvo paprasta, pristatysime šiame baigiamajame renginyje.
Už pagalbą rengiant dėkojame Aktyvių piliečių fondui, partneriams Labdaros paramos fondui “FRIDA” ir Vilniaus m. savivaldybei.

16.30 val.
„Nepatinka? – KEISK! Aktyvizmo idėjos kiekvienam „
Aivaras Žilvinskas
Metus norime užbaigti viltingai ir kūrybingai. Visa, kas mūsų netenkina gyvenime, aplinkoje, valstybėje, gimtajame kaime ar žmonių galvose, yra ir mūsų atsakomybė. Gyvenimas per trumpas, kad būtų laukiama malonės iš kitų. Todėl publikuojame leidinį, kuriuo siekiama pasiūlyti priemonių pavyzdžius, ką galėtų daryti kiekvienas, su nedideliais ištekliais, ir kartais netgi visiškai pavieniui, kad pagaliau imtų keistis tai, kas nepatinka.
Už pagalbą leidžiant dėkojame Rosa Luxemburg fondui ir Vilniaus m. savivaldybei.

17.00 val.
Na, o PABAIGA telieka STAIGMENA, apie kurią sužinos tik dalyvavusieji visame renginyje.

Share:

Susiję tekstai: