Ekspertai: Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos išvados šališkos

Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija (toliau LŽLEK) pateikė žmogaus teisių nepaisančias ir šališkas išvadas prokuratūrai, atliekančiai ikiteisminį tyrimą. Taip teigia knygą „Sodoma ir Gomora“ vertinę 12 nepriklausomų ekspertų, tarp jų – mokslininkai, Lietuvos universitetų atstovai, gydytojai, psichologai, teisininkai ir žurnalistai.

 

Ikiteisminis tyrimas vyksta dėl galimo neapykantos homoseksualiems žmonėms kurstymo skandalingoje buvusios parlamentarės Rūtos Gajauskaitės knygoje „Sodoma ir Gomora”. Prokurorų prašymu ištyrusi knygos ištraukas Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija nusprendė neįžvelgusi neapykantos kurstymo. Su šia išvada nesutinka nepriklausomi ekspertai.

 

Galima klausti ar remiantis LR Visuomenės informavimo įstatymu, kuriame apibrėžtos LŽLEK funkcijos ji yra kompetentinga tirti atvejus dėl neapykantos homoseksualių žmonių atžvilgiu kurstymo? Ar nebūtų teisinga, kad tokias išvadas teiktų atskiri ekspertai turintys specifinių žinių ir įgūdžių tirti tokius rašinius? Tuo tarpu Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija šiuo atveju teatstovauja dalies visuomenės nuomonę ir ne daugiau.

 

„Sunkiai suvokiama, kaip knygą, gėjus melagingai tapatinančią su pedofilais, vadinančią homoseksualius žmones iškrypėliais ir ištvirkėliais, apsėstais sekso manijos, galima laikyti nekurstančia neapykantos, – stebėjosi į nepriklausomus ekspertus kreipęsis Tolerantiško jaunimo asociacijos valdybos pirmininkas Artūras Rudomanskis. – Jei tokia dezinformacija būtų paskleista apie konkretų žmogų, jos autorius privalėtų atsakyti pagal įstatymą”, – teigė jis.

 

Literatūrologė docentė dr. Solveiga Daugirdaitė teigia: „Mano įsitikinimu, knyga „Sodoma ir Gomora” yra dezinformuojanti, nes homoseksualumas pabrėžtinai vadinamas iškrypimu, tendencingai siejamas su sadizmu, pedofilija ir kt. Svarbiausia – knyga siekia gąsdinti gėjų troškimu užvaldyti pasaulį ir Lietuvą („…karas paskelbtas ir tau”; „šiuolaikiniai kryžiuočiai gėjų pavidalu”), Europos Sąjunga pristatoma kaip homoseksualų bastionas. Knygoje sąmoningai formuojama homoseksualų kaip agresyvių, pavojingų asmenų samprata. – Kaip literatūros kritikė, tegaliu apgailestauti, kad lietuviai Skaitymo metais, galėdami rinktis lektūrą, gaišta laiką tokių veikalų rašymui ir skaitymui.“

 

Ekspertų išvadas ketinama perduoti Kauno apylinkės prokuratūrai, atliekančiai ikiteisminį tyrimą pagal Tolerantiško Jaunimo asociacijos skundą.

 

Tolerantiško jaunimo asociacijos informacija

Share:

Susiję tekstai: