Piliečių persekiojimas tampa kasdienybe?

Lietuvoje formuojamas labai pavojingas precedentas, galintis mūsų šalį paversti policine valstybe. Tarybiniais laikais vykdytas piliečių persekiojimas dėl politinių pažiūrų gali vėl tapti kasdieniu dalyku.

 

Vasario 25 dieną policininkai apsilankė pas filosofę ir publicistę doc. dr. Nidą Vasiliauskaitę ir apkaltino ją dalyvavus sausio 16 d. riaušėse. Pasak jų, buvo gautas anoniminis skundas, kad vienoje riaušininkus užfiksavusioje nuotraukoje esą galima atpažinti Nidą Vasiliauskaitę. Šį kaltinimą anksčiau savo portale buvo patalpinę radikalūs „patriotai”, nepatenkinti visuomenine N. Vasiliauskaitės veikla taip pat savo bloge istorikas T. Baranauskas.

 

Tolerantiško jaunimo asociacijos nuomone, kyla pagrįstų įtarimų, kad šie pareigūnų veiksmai, kai asmuo persekiojamas remiantis anoniminiais skundais – ne atsitiktinumas. Jų priežastimi galėjo tapti filosofės viešai pareikšta alternatyvi nuomonė apie sausio 16 d. kilusias riaušes.

 

Policijos praktika naudoti neteisinius metodus bylų tyrimui atveria duris „raganų medžioklei”. Nuo šiol kiekvienas „lojalus pilietis” galės išsirinkti iš policijos tinklalapio nuotrauką, panašiausią į nemėgstamą žmogų, ir saugiai anonimiškai jį įskųsti, neprisiimdamas už tai jokios atsakomybės.

 

Tokie veiksmai kelia itin didelę grėsmę Lietuvos demokratijai ir visų šalies piliečių laisvėms bei jų saugumui. Jei šiandien toks atvejis nesusilauks tinkamos reakcijos, rytoj pareigūnų vizito galės susilaukti kiekvienas, neįtinkantis vyraujančiai politinei valdžiai.

 

Tolerantiško jaunimo asociacijos informacija

Share:

Susiję tekstai: