Lars Ohnemus atsiprašė homoseksualių žmonių

Už „Molas” rinkodaros vadovės sprendimą neleisti prekybos centro teritorijoje sustoti tolerancijos vilkikui atsiprašė Molo savininkės BPT Asset Management grupės generalinis direktorius.

 

Prekybos centras „Molas”, nevykdydamas įsipareigojimų, atšaukė savo sprendimą priimti per Europą keliaujantį kampanijos „Už įvairovę. Prieš diskriminaciją” vilkiką. Reaguodama į tai, Tolerantiško jaunimo asociacija (TJA), kuri yra minėtos kampanijos nacionalinio komiteto narė kreipėsi į prekybos centro savininkus Danijoje.

 

Molo vadovai žadėję leisti vilkikui prekybos centro teritorijoje surengti renginį skirtą tolerancijai, atšaukė savo sprendimą. Dėl to Kauną turėjęs aplankyti tolerancijos vilkikas taip ir negalėjo atvykti į jį.

 

Iš pradžių vilkiko nesutiko įsileisti Kauno miesto meras konservatorius Andrius Kupčinskas. Vėliau sutikimą renginiui organizuoti prekybos centro „Molas” teritorijoje atšaukė ir jo rinkodaros vadovė Goda Marija Isakė, teigdama, jog „Molas” orientuojasi į „šeimą”, dirbančias moteris, dėl to galimas homoseksualių žmonių dalyvavimas renginyje papiktintų prekybos centro lankytojus. Tokiu sprendimu neįsileisti vilkiko buvo pažeisti gyventojų teisėti lūkesčiai, o savo komentarais G. M. Isakė dar ir įžeidė dalį prekybos centro lankytojų bei darbuotojų.

 

Kreipimesi į „Molo” savininkus TJA išreiškė didelį susirūpinimą ir apgailestavimą dėl šio prekybos centro vadovų neatsakingo ir nepagarbaus požiūrio į homoseksualius žmones ir į kitas diskriminuojamas grupes, turėjusias dalyvauti renginyje.

 

Atsakyme į kreipimąsi BPT grupės generalinis direktorius Lars Ohnemus nuoširdžiai atsiprašė už įžeidų minėto prekybos centro vadovų elgesį ir G. M. Isakės išsakytus žodžius ir pabrėžė, kad BPT grupės filosofijos pagrindas yra tokios vertybės kaip tolerancija, demokratija, lygiateisiškumas ir laisvė.

 

Savo laiške L. Ohnemus teigė, kad jo vadovaujama grupė įdarbina žmones nepaisydama jų odos spalvos, religijos, tautybės ar seksualinės orientacijos. Jis apgailestavo dėl šio įvykio ir išreiškė viltį, kad tai yra vienintelis tokio pobūdžio incidentas susijęs su šia įmone, kuris ateityje nepasikartos. Laiške jis taip pat minėjo, kad Lietuvos grupės vadovui pavesta atitinkamai įvertinti Godos Marijos Isakė elgesį.

 

Primename, kad į Kauną neįsileistas tolerancijos vilkikas Lietuvoje buvo sustojęs tik Vilniuje.

 

 

Tolerantiško jaunimo asociacijos informacija

Share:

Susiję tekstai: