Įvyko TJA savanorių mokymai

Gegužės 30 dieną Utenos rajone vyko Tolerantiško Jaunimo Asociacijos savanorių mokymai „Aš –  progreso dalis“.  Mokymuose dalyvavo  jauni, energingi ir motyvuoti  žmonės, siekiantys permainų jaunimo ir žmogaus teisių srityse bei pasiryžę savanoriškai bei intensyviai dirbti  visą vasarą.

Savanoriai buvo atrinkti iš įvairiausių Lietuvos miestų, o jauniausiai savanorei Eglei Jakaitei netgi buvo įteiktas aukso medalis už „narsą“, nes ji nepabijojusi ilgo kelio ir labai ankstyvo autobuso atvyko iš Šilutės.

Pirmoji mokymų dieną buvo skirta susipažinimui ir vasaros planų aptarimui, aptarta ne tik ką ketinama nuveikti, bet ir ko išmokti, kokių žinių įgyti siekia kiekvienas savanoris. Tiek komandos formavimo žaidimai, tiek kolektyvinis pietų gaminimas suartino ir įkvėpė bendriems darbams. „Netikėjau, kad vienuolikos žmonių rate galima per vieną dieną sukurti tokią jaukią atmosferą ir šeimos ryšį. Manau, kad visi jautėsi taip pat jaukiai ir gerai. Darbas komandose, žaidimai, gaminimas kartu ir tvarkymasis parodė kokie mes esame kartu ir individualiai“,  –taip apie mokymus atsiliepė Eglė.

 Šalia planuotų projektų – rengimosi „Euro Pride“ eitynėms Rygoje, kasmetinės TJA stovyklos, bei akademinės lyčių studijų vasaros mokyklos organizavimo, buvo nutarta atkreipti dėmesį į trans problemas, TJA veiklon įtraukti daugiau LGBT Allies atstovų ir netgi susukti trumpą filmuką. Visa antroji diena buvo skirta rimtam darbui, per ją buvo aptartas kiekvienas projektas, pasiskirstyti darbai ir sudarytas TJA savanorių vasaros planas.

Po mokymų savo įspūdžiais pasidalino dar du savanoriai. Emilis džiaugėsi bendru darbu: „Asmeniškai man tai labai patiko bendrų idėjų siekimas, produktyvus darbas ir draugiška aplinka“, – jaunasis TJA savanoris. Artūras sakė besidžiaugiantis savo sprendimu savanoriauti TJA „Tai leis visiškai pasitikėti savimi ir būti tuo, kuo aš noriu būt“.

Nors darbų numatyta daug, komanda stipri, optimistiška ir pasiryžusi nuversti kalnus, todėl žada jums nepamirštamą vasarą!

                                                                                                                                                                                      Simona, TJA savanorė

Share:

Susiję tekstai: