Girl dinner: kaip įveikti patriarchatą kasdienėmis praktikomis?

Kai laidų vedėjo padėjėja Olivia Maher šių metų gegužės 11 dieną Tik Tok platfomoje pasidalino vaizdo įrašu, kuriame buvo užfiksuotas bagetės, sviesto, sūrio, kukurūzų ir vynuogių rinkinys, sakydama, kad ši vakarienė buvo įkvėpta viduramžių valstiečių. Tuomet ji tikriausiai netikėjo sukursianti socialinių tinklų fenomeną – “girl dinner” (merginų vakarienė) trendą.

Kiti socialinio tinklo vartotojai(-os) iškart pradėjo skelbti savo girl dinner variacijas: humusas su salierais ir saliamiu; sauja riešutų su stiklainiu alyvuogių; obuolių skiltelės su sardinėmis; lėkštė, pilna užkandukų. Girl dinner vis dar trendina, o šiuo metu Tik Tok platformoje vaizdo įrašai, pažymėti šią grotažyme, yra peržiūrėti 1,8 bilijono kartų ir skaičius vis didėja. Trendo garbei netgi buvo parašyta daina, o kai kuriuose JAV restoranuose galima užsisakyti girl dinner pasirinkimą.

Iš pirmo žvilgsnio visiškai netikėtas trendas jaunimo pamėgtoje platformoje sukuria vietą, kurioje merginos gali įsigalinti. Merginos, tyčia viešai transliuojančios tai, dėl ko joms taip turėtų būti gėda, padaro patriarchatą bejėgį jas kontroliuoti.

Kviečiame ateiti ir sužinoti, kaip moterims išdidžiai skleidžiant pasauliui savo nepaklusnias merginų vakarienes, kontrolė netenka prasmės.

Pranešimo metu išgirsite:

*ką bendro turi Michel Foucault, girl dinner ir feminizmas?
*kodėl girl dinner įgalina?
*sudalyvausite workshope, kuriame galėsite paieškoti ir daugiau kasdienybės veiklų laužančių normas

Renginys yra nemokamas ir įgyvendinamas parėmus Jaunimo reikalų agentūrai.

Šie užsiėmimai, su kūrybinga prieiga skiriami jaunimo verslumui ir užimtumui skatinti. Renginio metu bus aptarti užimtumui svarbūs motyvacijos aspektai, realių lūkesčių sau ir kitiems kėlimas, praktinės patirties, įgūdžių kėlimo poreikiai bei planavimo svarba.


Tolerantiško Jaunimo asociacija sukūrė programėlę „Rainbow Challenge“, kuri gimė iš susirūpinimo, kad Lietuvoje LGBT+ žmogaus teisių padėtis nėra gera ir dėl to turime solidariai veikti. Visoje Lietuvoje yra gana daug žmonių, kurie nors ir nedideliu indėliu norėtų keisti situaciją į gerą, tačiau nežino kaip. Dalis mūsų ieško idėjų, kokių veiklų imtis, kurios didintų LGBT+ asmenų lygiateisiškumą. Visgi dar susiduriame su aplinkybėmis, kai ne visas jas galime įgyvendinti dėl baimės prarasti asmeninį saugumą. Parsisiųskite programėlę į savo telefoną ir sudalyvavę šiame renginyje kaupkite vaivorykštes. Jas vėliau galėsite iškeisti į malonius prizus, sekite savo aktyvumą, ir palyginkite savo regioną su kitais.

Share:

Susiję tekstai: