Kada tėvai išeina ginti savo vaikų?

Šįkart kalbiname dr. Rasą Račienę – mamą, medikę ir politikę, kuri atsisako vadinti save aktyviste, nors būtent ji laikoma Lietuvos LGBTQ+ vaikų tėvų vienu iš…

Skaityti daugiau...

Koks yra didžiausias pavojus virtualioje erdvėje?

Vienas svarbiausių interneto amžiaus klausimų stebina savo paprastumu: kaip išlikti saugiam? Tai ypač aktuali tema socialinių medijų naudotojams, nes kasdien atsiranda naujos platformos su savomis…

Skaityti daugiau...

Becoming: from Refugee to Local

We continue our journey with Lukas and Pascaline, diving into the unique perspective of an LGBTQ+ refugee experiencing Lithuania. In this episode, we embark on…

Skaityti daugiau...

Apie ką (vis dar) negalime kalbėti mokykloje (?!)

Žala yra abipusė. Mes turime suprasti, kas yra kiti žmonės ir kokie yra kiti žmonės. Kartu su Vilniaus moksleiviais toliau keliaujame per Lietuvos jaunimo politikos…

Skaityti daugiau...

Pilietiškumo ir pasitikėjimo jaunu žmogumi pratybos

Šiame epizode mes diskutavome apie „Vote16” idėją ir dalyvavimo rinkimuose svarbą jaunimui. Kodėl šešiolikmetis ateis į rinkimus, nors dvidešimtmetis neateina? Kokia yra miesto savivaldybės koridoriuose…

Skaityti daugiau...

Snapshots from the Lives of LGBTQ+ Refugees in Lithuania

„Even in your house, you are not safe”. We begin our new season by sharing the stories of LGBTQ+ refugees who are building their lives…

Skaityti daugiau...

Trans patirtys Lietuvoje – ieškoti šablono yra žalinga

Translyčių asmenų teises ginančios organizacijos Trans Autonomija nariai atviri – translyčiai žmonės Lietuvoje negali jaustis saugūs ir pilnavertiškai gyventi savo gyvenimo dėl egzistuojančių cis normatyvinės…

Skaityti daugiau...

Rainbow Challenge

Tolerantiško Jaunimo asociacija sukūrė programėlę – Rainbow Challenge, kuri gimė iš susirūpinimo, kad Lietuvoje LGBT+ žmogaus teisių padėtis nėra gera ir dėl to turime solidariai…

Skaityti daugiau...

Kada trispalvė išties ranką vaivorykštei?

Dalinamės epizodu skirtu Lietuvos LGBTQ+ bendruomenės ir patriotizmo santykiui. Pripažįstame – pavadinimas gali skambėti sentimentaliai, bet ši tema mus sudomino būtent dėl dažnai girdimo panašaus…

Skaityti daugiau...

„Džiaugtis tam tikrais dalykais, o ne įrodinėti kažką“ arba kaip kuriamas queer archyvas

,,Aš dabar esu čia ir to gana”,- viena iš queer archyvo kūrėjų, aktyvistė, istorikė Viktorija Kolbešnikova neslepia, kad įrodinėti savo buvimą istoriškai jei neatrodo būtina….

Skaityti daugiau...