Iliustracija, kurioje vaizduojamas vaikas, gulintis ant žemės su kefija ant pečių. Jis miega, sapne vaizduojama spalvinga, šviesi Palestinos miesto panorama su žaliais medžiais ir pastatais. Fonas aplink sapną tamsus ir dramatiškas, o apačioje užrašas: „Kodėl tik dabar? Pokalbis apie Palestiną.“ Paveikslėlyje kampe Tolerantiško Jaunimo Asociacijos, Vilniaus miesto savivaldybės ir tinklalaidės „Iš spintos“ logotipai.

Kodėl tik dabar? Pokalbio apie Palestiną II dalis

Ar žmogaus teisės yra tik sandoris – tu man, aš tau? Antrojoje pokalbio dalyje apie Palestiną gilinamės į vienus sudėtingiausių ir aktualiausių klausimų. Kartu su…

Skaityti daugiau...

Kaip kalbėti apie Palestiną? I dalis

Izraelio ir Palestinos konfliktas: suprasti karo realijas ir kontekstą 2023 m. spalio 7 d. „Hamas“ surengė žiaurius teroristinius išpuolius Izraelyje, kurių metu nužudyta 1 180…

Skaityti daugiau...
Stilizuotas paveikslėlis, kuriame matyti keturios rankos, simbolizuojančios vienybę ir bendrystę. Kiekviena ranka nuspalvinta ryškiais, kontrastingais tonais. Apačioje esantis tekstas skelbia: „Politinės (ne)dalyvavimas: kaip rinkimus vertina jaunimas?“ Viršuje matyti Vilniaus miesto savivaldybės ir projekto logotipai.

Politinis (NE)dalyvavimas: kaip rinkimus vertina jaunimas?

„Mes nustumiame politiką į antrą planą, o vėliau stebimės, kodėl jaunimas neina balsuoti,“ – sako Jaunųjų konservatorių lygos vadovas Laurynas Vilkas. Ar tikrai jaunas žmogus…

Skaityti daugiau...

Kad vertybės neliktų popierinės: pokalbis su „Sienos grupės“ savanoriais

„Pagalba turi būti tikra, ne simbolinė.“ Šią mintį ypač pabrėžia „Sienos grupės“ savanoriai Vuk ir Aušrinė, pasakodami apie pilietinę iniciatyvą, kuri gimė krizės akivaizdoje. Kodėl…

Skaityti daugiau...
Grafinis vaizdas, kuriame pavaizduota moteris su rimtu veidu, simbolizuojanti smurto temą. Šalia tekstas: „Bet ir moterys smurtauja! Tokie komentarai tapo įkvėpimu diskusijai apie mažai žinomą problemą – moterų smurtą.“ Fone subtilūs, tamsesni tonai, perteikiantys tematikos rimtumą. Apatinėje dalyje išvardytos temos: „Kas skatina moteris smurtauti?“, „Kaip lyčių stereotipai trukdo suteikti pagalbą?“ ir „Smurtas queer moterų santykiuose“.

Kodėl apie moterų smurtą kalbama taip mažai?

„Bet ir moterys smurtauja!“ – tokie ir panašūs komentarai tapo dar vienu įkvėpimu mūsų naujajam epizodui. Jei ši problema egzistuoja, kodėl apie ją taip mažai…

Skaityti daugiau...

LGBTQ+ balsai žiniasklaidoje: Pokalbis su Jonu Valaičiu

„Nėra nemokamos žurnalistikos – jei jūs nemokate už turinį, kažkas kitas tai daro“, – sako mūsų pašnekovas, žurnalistas ir žmogaus teisių aktyvistas Jonas Valaitis. Trečiajame…

Skaityti daugiau...

Kada tėvai išeina ginti savo vaikų?

Šįkart kalbiname dr. Rasą Račienę – mamą, medikę ir politikę, kuri atsisako vadinti save aktyviste, nors būtent ji laikoma Lietuvos LGBTQ+ vaikų tėvų vienu iš…

Skaityti daugiau...

Koks yra didžiausias pavojus virtualioje erdvėje?

Vienas svarbiausių interneto amžiaus klausimų stebina savo paprastumu: kaip išlikti saugiam? Tai ypač aktuali tema socialinių medijų naudotojams, nes kasdien atsiranda naujos platformos su savomis…

Skaityti daugiau...

Becoming: from Refugee to Local

We continue our journey with Lukas and Pascaline, diving into the unique perspective of an LGBTQ+ refugee experiencing Lithuania. In this episode, we embark on…

Skaityti daugiau...

Apie ką (vis dar) negalime kalbėti mokykloje (?!)

Žala yra abipusė. Mes turime suprasti, kas yra kiti žmonės ir kokie yra kiti žmonės. Kartu su Vilniaus moksleiviais toliau keliaujame per Lietuvos jaunimo politikos…

Skaityti daugiau...