Paremkite TJA strategines bylas – visų žmonių teisę kurti šeimą Lietuvoje! [Atnaujinta 2024-04-19]

Tūkstančiams Lietuvos žmonių valstybė neutikrina lygių teisių kurti šeimą ir džiaugtis savo santykiais. Žadėtasis Civilinės partnerystės įstatymo projektas vis atidemas, bet net ir jį priėmus niekas nepasikeistų: vienos lyties poros nebūtų laikomos šeima, neįgytų jokių su šeimos ryšiais susijusių teisių ir galimybių.

Iš 27 Europos Sąjungos (ES) valstybių net 16-oje yra įteisintos vienos lyties asmenų santuokos, iš viso 24 iš 27 pripažįsta kokią nors vienos lyties asmenų šeimos formą. Lietuva patenka tarp trijų ES valstybių, kuriose vienos lyties poroms nenumatyta nei santuoka, nei partnerystė, nei kitoks teisinis pripažinimas.

Laikas pasakyti – gana!

Gana būti Europos autsaideriais, gana žeminti savo tarptautinę reputaciją ir niekinti žmonių orumą. Visi turi teisę į šeimą. Tai svarbu ir tarptautinėms bendrovėms, veikiančioms Lietuvoje, nes jose dirba daugybė žmonių, kurie negali Lietuvoje jaustis visaverčiai ir kurti šeimos su savo mylimaisiais, tai neatitinka šiuolaikiškų vakarietiškų tarptautinių įmonių vertybių. Tai svarbu ir kiekvienam iš mūsų – kiekvienas savo giminėje turime LGBT+ žmonių, ir bus gėda pažiūrėti jiems į akis, jeigu dėl jų gerovės ir lygybės nieko nedarysime. Galiausiai ir patys kaip bendruomenė turime kovoti už savo teises.

Tolerantiško Jaunimo Asociacija nebetiki politikų beviltiškais pažadais ir kviečia visus neabejingus asmenis, įmones ir organizacijas paremti mūsų iniciatyvą – MES EINAME Į TEISMĄ. Šiandien jau turime keturias ryžtingas vienos lyties asmenų poras, kurios pasiryžo teisme ginti savo teises. Dvi poros siekia sudaryti šeimą Lietuvoje, kita pora siekia Lietuvoje užregistruoti užsienyje sudarytą santuoką. O proceso metu prisijungusi ketvirtoji pora siekia apginti savo nepilnamečio vaiko teises.

Mes kovosime iki galo, prireikus – ir tarptautiniuose teismuose. Teisminė gynyba, atstovavimas, advokatų paslaugos kainuoja brangiai, todėl prašome Jūsų visų paremti mūsų iniciatyvą. Padovanokime visiems teisę į orią šeimą Lietuvoje!

Kuo galite būti naudingi Jūs?

Teisminis bylinėjimasis su valstybe atima daug jėgų ir finansinių išteklių. Jūs galite prisidėti prie problemos viešinimo, visuomenės švietimo, taip pat galite finansiškai paremti TJA, kad sutelktinio finansavimo būdu būtų surinkta pakankamai lėšų teisinėms bylos išlaidoms. Vienas advokatas aptarnauja jau 4 strategines bylas (o tai reiškia 4 x 3 teismų  instancijos Lietuvoje, + Konstitucinis Teismas, ir galiausiai EŽTT) minimaliais ištekliais, ir finansavimo labai trūksta.

Surinkta paramos suma 2024-03-25:

6092 Eur iš ketinamų surinkti min. reikalingų 14.000 Eur .

♥ Mūsų iniciatyvą galite paremti contribee platformoje.

Kiti paramos būdai:

Tiesiogine parama į banko sąskaitą. Rekvizitai:

Gavėjas: Tolerantiško Jaunimo Asociacija
Sąskaitos nr. LT17 7300 0100 9207 8843, „Swedbank", AB
Mokėjimo paskirtis: parama veiklai arba parama [veiklos pavadinimas].

Pajamų deklaravimo metu skiriant 1,2% GPM: Tolerantiško Jaunimo Asociacija (juridinio asmens kodas 300150405).

Parama per paypal spausti čia.

♥♥♥ Net ir mažiausia parama yra YRA SVARBI! Galite pasidalinti šia žinute ar uždėti „like” socialiniuose tinkluose.

Tolerantiško Jaunimo Asociacija

Trumpai apie bylas

1 byla iš 3. Vienos lyties asmenų partnerystė Lietuvoje

Du Lietuvos piliečiai, daugelį metų kartu gyvenantys kaip šeima, nusprendė įforminti savo santykius ir sudaryti vienos lyties asmenų partnerystę. Kadangi Lietuvoje įstatymai nenumato tokios galimybės, pora su TJA ir advokato pagalba kreipėsi į teismą dėl jų partnerystės registravimo teisminiu keliu.

Pirmos instancijos teismas poros pareiškimą atmetė, atsisakė vadovautis Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) išaiškinimais, motyvuodamas, kad EŽTT buvo „neteisingas“ nes „neišklausė Rusijos“. Apeliacinės instancijos teismas taip pat ignoravo EŽTT išaiškinimus. O Aukščiausiasis teismas net nepriėmė skundo nagrinėti, motyvuodamas, kad tai nėra Lietuvos teisei reikšminga problema. Pora šiuo metu rengia skundą prieš Lietuvą į EŽTT.

2 byla iš 3. Vienos lyties asmenų santuoka Lietuvoje

Du Lietuvos piliečiai, daugelį metų gyvenantys kaip šeima, siekia sudaryti vienos asmenų lyties santuoką Lietuvoje. Kadangi Lietuvoje įstatymai nenumato tokios galimybės, pora su TJA ir advokato pagalba kreipėsi į teismą dėl jų santuokos registravimo teisminiu keliu.

Pirmos instancijos teismas poros pareiškimą atmetė. Apeliacinės instancijos teismas taip pat atsisakė vadovautis Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) išaiškinimais, neapgynė pareiškėjų teisės į šeimą. Pareiškėjai šiuo metu rengia kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui, taip pat planuoja kreiptis į Lietuvos Konstitucinį Teismą. Pora pagal poreikį ketina kreiptis į EŽTT, jeigu jų skundas nebūtų nagrinėjamas arba nebūtų patenkintas Lietuvoje.

3 byla iš 3. Užsienyje sudarytos vienos lyties asmenų santuokos pripažinimas Lietuvoje

Lietuvos pilietis su užsienio piliečiu sudarė vienos lyties asmenų santuoką Nyderlanduose. Tačiau Lietuvos institucijos atsisako jų santuoką pripažinti ir įtraukti į apskaitą, nelaiko jų šeima. Pora su TJA ir advokato pagalba kreipėsi į teismą dėl jų santuokos pripažinimo Lietuvoje teisminiu keliu.

Pora kreipėsi į pirmos instancijos teismą, kuris dėl formalumų pareiškimo nenagrinėjo. Pora rengia pakartotinį kreipimąsi į teismą, o paskui pagal poreikį ketina kreiptis į apeliacinės instancijos ir į Aukščiausiąjį Teismą, Konstitucinį Teismą. Nesulaukusi palankumo Lietuvoje, pora ketina kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą (EŽTT).

4 byla. Dviejų moterų, auginančių vaiką, užsienyje sudarytos santuokos pripažinimas Lietuvoje

Lietuvos pilietė su Jungtinės Karalystės piliete sudarė santuoką Jungtinėje Karalystėje. Jos kartu augina nepilnametį vaiką ir gyvena Lietuvoje. Tačiau Lietuvos institucijos atsisako jų santuoką pripažinti ir įtraukti į apskaitą, nelaiko jų šeima. Pora su TJA ir advokato pagalba ketina kreiptis į teismą dėl jų santuokos pripažinimo Lietuvoje teisminiu keliu.

Pora atlieka parengiamuosius darbus prieš kreipdamasi į teismą, renka finansavimą. Numatoma, kad gali reikėti pirmosios instancijos, apeliacinės instancijos, Aukščiausiojo Teismo, galbūt ir Konstitucinio Teismo. Nesulaukusi palankumo Lietuvoje, pora ketina kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą (EŽTT).

Share:

Susiję tekstai: