Lietuvos teismams neapgynus vienos lyties asmenų šeimų, teisybės bus ieškoma Strasbūre

11.00 val., 2024 m. kovo 29 d. ELTA spaudos konferencijų salėje (Gynėjų g. 16, 1 a.) įvyks Tolerantiško Jaunimo Asociacijos organizuojama spaudos konferencija, kurioje bus aptartos pernai inicijuotos strateginės bylos prieš Lietuvą dėl vienos lyties asmenų šeimų pripažinimo. Lietuvos teismams nesugebėjus apginti Konstitucijoje įtvirtinto lygiateisiškumo, bylos pasieks Europos Žmogaus Teisių Teismą.

Spaudos konferencijos metu  bus kalbama ir apie naują bylą, kuria siekiama apginti ir nepilnamečio vaiko, augančio vienos lyties moterų šeimoje, teises ir interesus. Lietuvos valstybei visose bylose teismuose atstovauja Teisingumo ministerija.

“Nepaisant Lietuvoje įsišaknijusios diskriminacijos ir politinio nepalankumo, kova už visų žmonių ir šeimų lygybę nepailstamai tęsiasi, šį kartą į pagalbą pasitelkiant tarptautines institucijas”, – sako Tolerantiško Jaunimo Asociacijos pirmininkas Artūras Rudomanskis.

Konferencijos metu bus aptarti įvairių instancijų Lietuvos teismų priimti sprendimai, pateiktas jų vertinimas, paaiškinta kodėl pareiškėjai yra priversti kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą.

Teismo keliu vienos lyties asmenų poros reikalauja: civilinės partnerystės įregistravimo; užsienyje sudarytos santuokos įtraukimo į civilinės metrikacijos apskaitą Lietuvoje; tos pačios lyties asmenų santuokos sudarymo, pripažinimo ir įregistravimo Lietuvoje. Pastarąja byla siekiama paneigiant mitą, neva pagal Lietuvos Konstituciją neleidžiamos vienos lyties asmenų santuokos.

Konferencijos organizatoriai taip pat pažymi, kad žadėtasis Civilinės partnerystės įstatymo projekto priėmimas ne tik beviltiškai atidėliojamas, bet ir jo priėmimas nebūtų naudingas, nes jame vienos lyties asmenų poroms šeimos statusas nėra nenumatytas.

Konferencijoje dalyvauja ir argumentus pateiks Tolerantiško Jaunimo Asociacijos pirmininkas Artūras Rudomanskis, teisme procesų dalyvis, ilgus metus vienos lyties poroje gyvenantis Martynas Norbutas, bylas teisme vedantis pareiškėjų atstovas, advokatas Aivaras Žilvinskas.

Iš 27 Europos Sąjungos (ES) valstybių net 16-oje yra įteisintos vienos lyties asmenų santuokos, iš viso 24 iš 27 pripažįsta kokią nors vienos lyties asmenų šeimos formą. Lietuva patenka tarp 3 ES valstybių, kuriose vienos lyties poroms nenumatyta nei santuoka, nei partnerystė, nei kitoks teisinis pripažinimas.

Dalyvių skaičius – ribotas. Į spaudos konferenciją užsiregistruoti galima el. paštu info@tja.lt arba kreipiantis tiesiogiai į Naujienų agentūrą ELTA.

Daugiau informacijos:

Tolerantiško Jaunimo Asociacijos

Pirmininkas Artūras Rudomanskis

Tel. (0 612)  01192, el. p. arturas@tja.lt

————————–

Parama byloms yra mūsų narių ir kitų fizinių asmenų solidarus indėlis

Mes vis dar renkame paramą byloms. Net ir mažiausia Jūsų pagalba yra labai reikšminga.

♥ Mūsų iniciatyvą galite paremti contribee platformoje.

Kiti paramos būdai:

Tiesiogine parama į banko sąskaitą. Rekvizitai:

Gavėjas: Tolerantiško Jaunimo Asociacija
Sąskaitos nr. LT17 7300 0100 9207 8843, „Swedbank", AB
Mokėjimo paskirtis: parama veiklai arba parama [veiklos pavadinimas].

Pajamų deklaravimo metu skiriant 1,2% GPM: Tolerantiško Jaunimo Asociacija (juridinio asmens kodas 300150405).

Parama per paypal spausti čia.

Share:

Susiję tekstai: