Bolonijos gėjų parade ir Tolerantiško Jaunimo Asociacijos nariai (foto)

Mes deklaruojame, kad gyvename demokratinėje ir tolerantiškoje šalyje. Tačiau iki tikros demokratijos ir pakantumo vieni kitiems dar labai toli. Nuo sovietinių laikų esame įpratę mąstyti ir matyti vienodai. Sunkiai taikstomės su kitaip atrodančiais, mąstančiais, esančiais kitokios seksualinės orientacijos ar išpažįstančiais kitą tikėjimą žmonėmis.

 

Nuo 1969-ųjų Stonewall maišto jau praėjo keli dešimtmečiai, tačiau pasaulis vis dar neatsikrato stereotipinio mąstymo, o žmonija sunkiai suvokia, jog siekiant įgyvendinti lygiateisiškumo principą visų pirma reikia prisiminti garsiąją jau lozungu tapusią frazę „Visi skirtingi – visi lygūs“. Tikriausiai todėl tikros demokratijos (o galbūt tik jos apraiškų) tenka ieškoti ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse.

 

Paskutinėmis birželio dienomis daugelyje pasaulio šalių dešimtys tūkstančių gėjų ir ne tik dalyvavo gėjų paraduose „Gay Pride“, kuriuose homoseksualūs asmenys galėjo pažymėti ne tik tai, ką gėjų aktyvistai pasiekė per pastaruosius dešimtmečius, tačiau ir priminti visuomenei, kad daug problemų liko dar neišspręstų. Gėjai, lesbietės ir transseksualai vis dar daugelyje šalių diskriminuojami, jų teisės suvokiamos kaip išskirtinai jiems būdingos teisės ir retai priskiriamos prie fundamentalių, t.y. pagrindinių žmogaus teisių. Deja, vis dar yra daug šalių, kuriose homoseksualūs asmenys verčiami tenkintis vien tik antidiskriminaciniais šūkiais, o įstatymų leidėjai retai išreiškia savo politinę valią pasisakant už visų žmonių teises, nepaisant jų lyties, rasės ar seksualinės orientacijos. Šių metų birželio 28 d. gėjų paradas „Gay pride“ vyko ir Bolonijoje (Italijoje) – šalyje, kurioje įstatymų, draudžiančių homoseksualius santykius, nėra, tačiau nėra ir įstatymų, kuriais šie žmonės galėtų įgyvendinti savo teises. Tolerantiško jaunimo asociacijos nariai šio mėnesio 17-25 d. kartu su Bulgarijos, Nyderlandų, Ispanijos, Prancūzijos, Italijos organizacijų nariais dalyvavo jaunimo mainų programoje „Open to Diversity“. Jos metu kiekviena grupė pristatė savo organizaciją, žmogaus teisių situaciją šalyje, diskutavo gėjų teisių klausimais, dalinosi savo patirtimi dirbant LGBT žmonių teisių srityje. Susitikimą vainikavo „Gay Pride Bologna 2008“, kuriame kiekvienas galėjo pamiršti sunkumus, pasidžiaugti laimėjimais ir pabūti drauge.

 

Vytautas, TJA

 

Renginio akimirkos:

 

 

 

 

Share:

Susiję tekstai: