Seimas priėmė homofobišką įstatymą

Šiandien Seime buvo priimtas prieštaringai vertinamas  Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas. Antradienį už tokį įstatymą balsavo 87 parlamentarai, prieš – 6, susilaikė 25. Norint atmesti prezidento veto reikia ne mažiau kaip pusės Seimo narių balsų (71 iš 141). Jei būtų nepakakę balsų įveikti Prezidento Valdo Adamkaus veto, būtų likęs senasis teisinis reguliavimas.

Tolerantiško jaunimo asociacija ne kartą išsakiusi savo poziciją dėl ydingo Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo kreipėsi į Tarptautines organizacijas ir informavo ambasadas Vilniuje apie priimtą ydingą ir galimai antikonstitucinį įstatymą, kuris sudarys galimybes  diskriminuoti asmenis dėl jų lytinės orientacijos, pažeidinėti jų teises informaciją apie homoseksualumą ir biseksualumą pripažįstant neigiamą poveikį darančia informacija nepilnamečiams.

Tolerantiško jaunimo asociacija savo ankstesniuose kreipimuose į Seimo komitetus, Seimo pirmininką Artūrą Valinską ir prezidentą Valdą Adamkų atkreipė dėmesį, kad šis teisinis reguliavimas sudarys visas galimybes diskriminuoti asmenis dėl jų lytinės orientacijos, o taip pat pabrėžė, kad Lietuva privalo laikytis visų tarptautinių įsipareigojimų, gerbti žmogaus teises ir visus Lietuvos piliečius nepaisant jų lytinės orientacijos.


Tolerantiško jaunimo asociacijos informacija

Share:

Susiję tekstai: