Jaunimas už veiksmingą diskusiją, griaunant mitus ir stereotipus apie LGBT+ viešajame diskurse

LGBT+ tema viešajame diskurse tampa vis dažnesnė, tačiau veiksmingai diskusijai apie LGBT+ teisių atstovavimą ir įgyvendinimą trukdo viešajame diskurse įsitvirtinę mitai ir stereotipai, nekritiškas informacijos apie LGBT+ liečiančius klausimus vertinimas. Žmogaus teisių aktyvistams neretai pritrūksta įgūdžių ir galimybių pasipriešinti paviršutiniškam, mitais apipintam žinojimui, stabdančiam efektyvias diskusijas.

Todėl Tolerantiško jaunimo asociacija ėmėsi vykdyti projektą, siekiantį mažinti mitų ir stereotipų apie LGBT+ asmenis įtaką viešajame diskurse ir kartu sustiprinti organizacijos gebėjimus atstovaujant LGBT+ asmenų teises.

Projekto metu  įvairių Lietuvos jaunimo organizacijų  atstovai mokysis ir dirbs kartu, siekdami sukurti bei patrauklia ir patogia forma pateikti visuomenei priemonę, kuri  padėtų žmogaus teisių aktyvistams sėkmingai priešintis stereotipų ir mitų apie LGBT įtakai viešajame diskurse.

Rugsėjį ir spalį  žmogaus teisių srityje veikiančių jaunimo organizacijų aktyvistai rinksis į mokymus, kuriuose aiškinsis LGBT+ situaciją Lietuvoje ir viešojo diskurso poveikį jai. Vėliau bus organizuojamos dirbtuvės, kuriose pasitelkę populiarias medijas kursime priemonę, kurią kiekvienas LGBT+ aktyvistas ateityje galės naudoti efektyviam LGBT+ atstovavimui viešam diskurse. Priemonė bus pristatyta visuomenei viešos diskusijos metu ir laisvai prieinama internetu.

Projektą vykdo:
Tolerantiško jaunimo asociacija bendradarbiaujant su Rosa Luxemburg fondu

Projekto trukmė:
2013 m. rugpjūtis – gruodis.

Projekto vadovė:

Eglė Tamulionytė, egle [e] tja.lt

Share:

Susiję tekstai: