Neapykantos kalba ar žodžio laisvė?

Kokio tikslo siekia šalys įtvirtindamos neapykantos kalbą draudžiančias įstatymines nuostatas? Ar visi suprantame, kad neapykantos kalba nėra žodžio laisvė? Kodėl traktuojama, kad neapykantos kalba skatina žmonių menkinimą ir žeminimą?

Žodžio laisvė yra pagrindinė žmogaus teisė, lemianti ne tik tai, kaip mes išreiškiame ir keičiamės idėjomis, bet ir patį demokratijos veikimą. Tai – ne tik laisva, bet ir visuotinė teisė į neribojamą informacijos skleidimą, kuris yra ypač svarbus demokratinių procesų veiksnys, užtikrinantis ne tik individualių asmenų ar jų grupių pažiūrų sklaidą, bet ir iš jų kylančią politiką bei indėlį į bendros tautos ar globalios valios formavimą.

Neapykantos kalbos ribojimas nereiškia žodžio laisvės apribojimo ar uždraudimo. Taip siekiama, kad neapykantos kalba nevirstų kažkuo pavojingesniu, ypač kurstant diskriminaciją, priešiškumą ir smurtą. Kas yra neapykantos kalba? „Neapykantos“…

Plačiau TJA parengtame komikse LGBTQ+ tema️‍ 🌈 – SAVŲ BAIMĖ.

Jame 𝗱𝗲̇𝗺𝗲𝘀𝗶̨ 𝘀𝗸𝗶𝗿𝗶𝗮𝗺𝗲 𝗻𝗲𝗮𝗽𝘆𝗸𝗮𝗻𝘁𝗼𝘀 𝗶𝗿 𝘀𝗺𝘂𝗿𝘁𝗼 𝘁𝗲𝗺𝗮𝗶. Veiksmas vyksta utopinėje situacijoje, kai herojai vienas kitą gali paveikti tik kalba. Ir kas gi buvo pasakyta?

Leidinio ieškokite Tolerantiško jaunimo asociacijoje ar jos renginiuose. Pirmiems 50 užsiregistravusių (https://bit.ly/3feJR72) 𝙣𝙚 𝙑𝙞𝙡𝙣𝙞𝙪𝙟𝙚 gyvenantiems atsiųsime leidinį į namus.

Ankstenio komikso el.versija: https://bit.ly/3tm2zBN

—————————–

𝘓𝘦𝘪𝘥𝘪𝘯𝘪𝘢𝘪 𝘺𝘳𝘢 𝘫𝘶𝘯𝘨𝘵𝘪𝘯𝘪𝘴 𝘱𝘳𝘰𝘫𝘦𝘬𝘵𝘶̨ ir 𝘛𝘑𝘈 𝘳𝘦̇𝘮𝘦̇𝘫𝘶̨ 𝘷𝘦𝘪𝘬𝘭𝘰𝘴 𝘳𝘦𝘻𝘶𝘭𝘵𝘢𝘵𝘢𝘴:„𝘙𝘢𝘪𝘯𝘣𝘰𝘸 𝘊𝘩𝘢𝘭𝘭𝘦𝘯𝘨𝘦” 𝘶𝘻̌ 𝘓𝘎𝘉𝘛+ 𝘵𝘦𝘪𝘴𝘦𝘴 𝘪𝘳 𝘨𝘢𝘭𝘪𝘮𝘺𝘣𝘦𝘴“, 𝘧𝘪𝘯𝘢𝘯𝘴𝘶𝘰𝘫𝘢𝘮𝘢𝘴 𝘈𝘬𝘵𝘺𝘷𝘪𝘶̨ 𝘱𝘪𝘭𝘪𝘦𝘤̌𝘪𝘶̨ 𝘧𝘰𝘯𝘥𝘰 𝘌𝘌𝘌 𝘧𝘪𝘯𝘢𝘯𝘴𝘪𝘯𝘪𝘰 𝘮𝘦𝘤𝘩𝘢𝘯𝘪𝘻𝘮𝘰 𝘭𝘦̇𝘴̌𝘰𝘮𝘪𝘴.

„𝘒𝘪𝘵𝘰𝘬𝘴, 𝘣𝘦𝘵 𝘴𝘢𝘷𝘢𝘴“, 𝘧𝘪𝘯𝘢𝘯𝘴𝘶𝘰𝘫𝘢𝘮𝘢𝘴 𝘑𝘢𝘶𝘯𝘪𝘮𝘰 𝘳𝘦𝘪𝘬𝘢𝘭𝘶̨ 𝘥𝘦𝘱𝘢𝘳𝘵𝘢𝘮𝘦𝘯𝘵𝘰 𝘱𝘳𝘪𝘦 𝘚𝘰𝘤𝘪𝘢𝘭𝘪𝘯𝘦̇𝘴 𝘢𝘱𝘴𝘢𝘶𝘨𝘰𝘴 𝘪𝘳 𝘥𝘢𝘳𝘣𝘰 𝘮𝘪𝘯𝘪𝘴𝘵𝘦𝘳𝘪𝘫𝘰𝘴 𝘑𝘢𝘶𝘯𝘪𝘮𝘰 𝘰𝘳𝘨𝘢𝘯𝘪𝘻𝘢𝘤𝘪𝘫𝘶̨ 𝘴𝘵𝘪𝘱𝘳𝘪𝘯𝘪𝘮𝘰 𝘱𝘳𝘰𝘨𝘳𝘢𝘮𝘶̨ 𝘧𝘪𝘯𝘢𝘯𝘴𝘢𝘷𝘪𝘮𝘰 2021–2022 𝘮𝘦𝘵𝘢𝘪𝘴 𝘭𝘦̇𝘴̌𝘰𝘮𝘪𝘴.

„𝘓𝘦𝘪𝘥𝘪𝘯𝘪𝘢𝘪: 𝘓𝘎𝘉𝘛+ 𝘥𝘳𝘢𝘶𝘨𝘪𝘴̌𝘬𝘢 𝘢𝘱𝘭𝘪𝘯𝘬𝘢“, 𝘪̨𝘨𝘺𝘷𝘦𝘯𝘥𝘪𝘯𝘢𝘮𝘢𝘴 𝘣𝘦𝘯𝘥𝘳𝘢𝘥𝘢𝘳𝘣𝘪𝘢𝘶𝘫𝘢𝘯𝘵 𝘴𝘶 𝘙𝘰𝘴𝘢 𝘓𝘶𝘹𝘦𝘮𝘣𝘶𝘳𝘨 𝘧𝘰𝘯𝘥𝘶.

Share:

Susiję tekstai: