SMURTO ANATOMIJA – Tolerantiško Jaunimo mokymai-stovykla

Lietuvoje smurtas artimoje aplinkoje išlieka stipria problema. Pagal Valstybės duomenų agentūros atliktą tyrimą 2022 metais dėl smurto artimoje aplinkoje buvo užregistruoti 5872 nusikaltimai. Tai yra 1,2 proc. daugiau nei 2021-aisiais. Vis dar vyrauja lyčių nelygybė arba tiksliau skirtingos moterų ir vyrų galios pozicijos. Tai ir yra šios problemos šaknys, kurias tinkamiausia rauti – mažinant lyčių stereotipus ir bendrai siekiant lyčių lygybės. 2022 metais tarp nukentėjusių nuo smurto aštuonios iš dešimties – moterys. Didžiausioje rizikoje patirti seksualinį smurtą yra pažeidžiamiausi visuomenės nariai: rasinės mažumos, vaikai, asmenys su negalia, moterys, LGBTQ+ bendruomenė.

Matydama šios temos aktualumą Tolerantiško Jaunimo asociacija kviečia prisijungti ir sudalyvauti mokymuose – stovykloje “Smurto anatomija”. Stovykla vyks liepos 28-30 dienomis Alytaus rajone. Stovyklos metu sužinosite apie įvairias smurto formas, kartu aptarsime, kuo sveiki santykiai skiriasi nuo “toksiškų” ir kokie yra pirmieji signalai atsidūrus smurtiniuose santykiuose bei kaip iš jų išeiti.

Kadangi žmogus yra vientisa daugialypė būtybė, tad atskirai vertinti bei analizuoti vien psichikos ar vien fizinės sveikatos neišeina. Mūsų psichika veikia mūsų fizinį kūną ir vice versus, o smurtas artimoje aplinkoje dažnu atveju tampa konkrečių žmonių psichikos sveikatos sunkumų priežastimi. Tad nemažą dėmesį skirsime pokalbiams apie pagalbą sau: savo ribų išsaugojimui, emocijų atpažinimui ir autentiško ryšio su aplinkiniais kūrimui. Stovyklos metu analizuosime visuomenėje kylančias problemas, mokysimės būti sąmoningesni apie savo bei kitų elgesį ir svarstysime, kaip galime prisidėti prie pokyčių. Kūrybinės užduotys padės pažvelgti į šią temą iš įvairių pusių, o smagūs žaidimai – leis ne tik atsipalaiduoti, bet ir geriau pažinti kitus stovyklos dalyvius. Kviečiame pildyti anketą ir prisidėti prie mūsų!

Stovykloje ir mokysimės, ir kursime, veiksime savarankiškai bei komandomis, linksmai žaisdami, rimtai diskutuodami, įkvepiančiai dalydamiesi patirtimis. Tad paskubėk pildyti anketą ir junkis prie mūsų!

Pabaigę stovyklą-mokymus, išeisime sustiprėję ir labiau pasitikintys savimi, o šio siekio mums padės siekti šios veiklos įgyvendinimo partneriais – VšĮ „Ante litteram“, Lietuvos sakaliukų sąjunga, Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga.

Svarbi informacija:

Anketų registracijos pabaiga: 2023 m. liepos 24 d. 12 val.

Stovyklos-mokymų pradžia: 2023 m. liepos 28 d.

Stovyklos-mokymų pabaiga: 2023 m. liepos 30 d.

Stovykla vyks Alytaus rajone esančioje kaimo turizmo sodyboje – mokymų centre. Dalyvavimas mokymuose-stovykloje ir apgyvendinimas nemokamas, pagal galimybes TJA rūpinasi ir maitinimu. Todėl savanoriai organizuojantys stovyklą tikisi motyvuoto susidomėjimo ir aktyvaus dalyvavimo programoje.

Daugiau informacijos apie stovyklą tel. 8 612 01192, info@tja.lt.

Dalyvio registracijos anketa.

Dalyvavimas mokymuose-stovykloje ir apgyvendinimas nemokamas, apgyvendinimas pagal galimybes Asociacija rūpinasi maitinimu. Todėl atrankai labai svarbi jūsų motyvacija ir įsitraukimas.

Iniciatyva įgyvendinama Aktyvių piliečių fondo remiamo projekto „Rainbow Challenge“ už LGBT+ teises ir galimybes“, kuris yra EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų dalis, Tolerantiško Jaunimo Asociacijos įgyvendinamos ir Jaunimo reikalų agentūros remiamos programos „ Rainbow Challenge“, rėmuose.

Share:

Susiję tekstai: