Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimas kino centre Skalvija

Kino filmo

Lapkričio 15 dieną, Tarptautinės tolerancijos dienos išvakarėse, Tolerantiško Jaunimo Asociacijos (TJA) nariai bei draugai buvo kviečiami į nemokamą kino filmo „Stebuklų laukas“ (rež. Mindaugas Survila) peržiūrą kino centre Skalvija.

Kino studijos „Monoklis“ prodiusuotame dokumentiniame filme rodoma istorija apie žmones, daugiau negu 20 metų gyvenančius Budos miške, netoli buvusio Kariotiškių sąvartyno. Ketverius metus kurtame dokumentiniame filme tarsi iš paties sąvartyno gyventojo perspektyvos pasakojama apie nykstančią unikalią bendruomenę, jos dienos ritmą, savotišką gyvenimo būdą, kasdienius džiaugsmus ir rūpesčius.

Pasak TJA renginių koordinatorės Gerdos Staškevičiūtės, šis kino filmas leidžia bent akies krašteliu žvelgiant susipažinti su kitokia Lietuvos žmonių buitimi: „Kasmet turėjome tradiciją TJA bendruomenei pristatyti kino filmus susijusius su homoseksualių, biseksualių ar transeksualių asmenų gyvenimo istorijomis, tačiau šiemet kviečiame į viską pažvelgti kitomis akimis. Pažintis su Budos miško gyventojais netik sukrečia bet ir priverčia susimąstyti apie greta mūsų kitaip gyvenančius žmones.“

Kino seanso metu pilna kino centro salė leido suprasti, kad sąvartyno gyventojų istorija domina ne tik vyresnio bet ir jaunesnio amžiaus asmenis: “Mane sukrėtė ši benamių gyvenimo istorija – sakė vienas iš renginio žiūrovų – tikrai nesitikėjau kad taip gali būti realybėje“.
Režisieriaus M. Survilos dokumentinį kino filmą „Stebuklų laukas“ nuo gruodžio 9 dienos bus galima išvysti kino centre Skalvija.
Tolerantiško Jaunimo Asociacijos informacija
Share:

Susiję tekstai: