Prie Seimo – teatralizuota šeimos stiprinimo akcija

Reaguodami į Seimo ketinimus Lietuvos Respublikos Konstitucijoje apibrėžti šeimą tik per santuoką, motinystę ir tėvystę, visuomenininkai pirmadienį, birželio 18 d., 12 val., prie Seimo rūmų rengia teatralizuotą protesto akciją „Prievartinė santuoka“. Šia akcija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į tai, jog parlamentarai demonstruoja susirūpinimą šeimos institutu tik prieš rinkimus, iš tiesų vengdami imtis esminių šeimos politikos klausimų ir socialinių reformų, kurios yra svarbios visoms Lietuvos šeimoms.

Akcija su šūkiu „Celofaninis rūpestis šeima“ vyks Nepriklausomybės aikštėje, likus dienai iki pirmojo balsavimo Seime dėl Konstitucijos 38 straipsnio pataisos priėmimo. Teatralizuotoje akcijoje dalyvaus jaunikis ir jaunoji, kurie prie Seimo demonstruos, kaip galima sustiprinti šeimą.

Akcijos dalyviai – žmogaus teisių aktyvistai, menininkai, akademinės bendruomenės nariai – atkreips visuomenės dėmesį į tai, jog šia pataisa skaldoma visuomenė, o rinkėjai dirbtinai tikinami esą Seimui rūpi šeimos politika. Akcijos dalyviai teigia, kad Seimo nariai siekia papirkti rinkėjus akcentuodami šeimą kaip vertybę, nors iš tiesų parlamentarai pritaria finansinės paramos ir socialinių garantijų šeimoms mažinimui, vengia imtis civilinės partnerystės klausimų ir vaiko priežiūrai skirtų institucijų reformų. Akcija taip pat atkreipiamas dėmesys, jog siūloma pataisa, kurią parlamentarai paskubomis plėtė, ignoruoja tas šeimas, kuriose auga dėl nelaimės tėvų netekę vaikai ir artimųjų prižiūrimi emigrantų vaikai.

Akcijos dalyviai įteiks parlamentarams daugiau nei 30 organizacijų ir daugiau nei 2000 Lietuvos gyventojų parašais paremtą peticiją, kuria Seimo nariai raginami nebalsuoti už siūlomą LR Konstitucijos pataisą.

Kontaktinis asmuo:
Artūras Rudomanskis
Tolerantiško jaunimo asociacija,
valdybos pirmininkas
+370 683 04748
arturas@tja.lt
tja.lt

 

Share:

Susiję tekstai: