Seimas ir LGBT 2017: Pokyčiai

Demokratinis pasaulis švenčia žmogaus teisių pergales – tokiose valstybėse vis daugiau gyventojų įgyja vienodas teises. Europos Sąjungoje jau liko mažiau valstybių, kuriose nėra galimybės įteisinti bendrą gyvenimą neheteroseksualiose šeimose. Tačiau kur esame mes, lietuviai? Kur link judame, judėsime kitais metais?

Gruodžio 14 d., ketvirtadienį, 10.30 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje Seimo narė Dovilė Šakalienė ir Tolerantiško jaunimo asociacija rengia spaudos konferenciją su diskusija „Seimas ir LGBT+ 2017: Pokyčiai“, kurioje bus pristatytas Lietuvos politinių partijų nuostatų LGBT+ atžvilgiu 2017 m. indeksas bei aptarti visuomenės nuomonės bei politiniai pokyčiai šioje srityje.

Indeksas įvertina parlamentinių partijų veiklą LGBT+ srityje ir atskirų politinių partijų indėlį į LGBT+ asmenų situacijos gerinimą ar bloginimą 2017 m. Indeksas parengtas bendradarbiaujant su Rosa Luxemburg fondu.

Diskusijoje bus pristatyta visuomenės nuostatų kaita LGBT+ asmenų atžvilgiu, jos atspindžiai politikoje ir politinės tendencijos, įvertinti išryškėję skirtumai lyginant su ankstesne Seimo kadencija.

„Daugelis iš mūsų suprantame, kad pokyčiai gerinti kiekvieno žmogaus teisių padėtį reikalauja ilgalaikio ir nuoseklaus darbo. Kita vertus, turime nepamiršti, kad pasiekimai gali būti prarasti, jei tam neskirsime pakankamai dėmesio. Jei nežinome faktų, dažnai esame linkę padėtį vertinti tik pagal susiklosčiusią situaciją artimiausiame rate. Faktais grįsta informacija leidžia mums priimti ryžtingesnius ir labiau apgalvotus sprendimus keičiant esamą padėtį, solidariai prisidėti ir palaikyti tuos ir tas, kurie gina žmogaus teises“ – atsakydamas į klausimą, kodėl tai svarbu, teigė Tolerantiško jaunimo asociacijos pirmininkas Artūras Rudomanskis.

Diskusijoje dalyvaus Seimo narė, socialdemokratė Dovilė Šakalienė, viena iš ryškiausių žmogaus teisių diskurso formavimo politikoje ir visuomeniniame gyvenime nepriklausomoje Lietuvoje pradininkių prof. Marija Aušrinė Pavilionienė, Socialinių tyrimų centro mokslinė darbuotoja, lygių galimybių ekspertė dr. Vilana Pilinkaitė-Sotirovič ir politologas Mindaugas Kluonis.

Registruotis prašome iki gruodžio 13 d. 11 val.: https://goo.gl/forms/ouA2U2faMIuLuveB3.
Į renginį prašome atvykti Gruodžio 14 d., ketvirtadienį iki 10.30 val., Seimo spaudos konferencijų salę (per Seimo II rūmai). Su savimi turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Kontaktinis asmuo:
Artūras Rudomanskis
Tolerantiško Jaunimo Asociacija
pirmininkas
+370 612 01192
arturas@tja.lt
tja.lt

Share:

Susiję tekstai: